BIEBRZA i NAREW


BIEBRZA i NAREW

BIEBRZA i NAREW

: powrót :
BIEBRZA i NAREW
NASZA OFERTA > : PensjonatPrzejażdżki łodziąSpływy kajakoweSzlaki roweroweSzlaki piesze :
BIEBRZA i NAREW
NASZA OFERTA - Pensjonat


Baza Turystyki Bagiennej" powstała w 1991r. Położona jest w miejscowości Waniewo, tj. w samym sercu Narwiańskiego Parku Narodowego. Rzeka Narew płynie na tym odcinku wieloma korytami, co stanowi ogromny labirynt wodny zwany "Polską Amazonią". Mamy tu ok. 160 gatunków ptaków lęgowych, min. bąk, brzęczka, wodniczka, kropiatka, remiz i wiele innych. Występuje tu często bóbr, wydra a nawet łoś. Spotkać można liczne zbiorowiska roślinności szuwarowo-błotnej. Flora rośli naczyniowych liczy ok. 500 gat. , której przedstawicielami są m.inn. widłak jałowcowaty, kosaciec syberyjski, osoka aloesowata, rosiczka okrągłolistna i wiele innych.
Jeśli szukasz spokoju, ciszy i aktywnego wypoczynku, to włśnie znalazłeś miejsce dla siebie.


więcej zdjęć w naszej galerii

Pokoje gościnne
 
Większość pokoi w pensjonacie usytułowana jest od strony wschodniej i zachodniej budynku. Patrząc przez okno jednej ze stron, widzimy panoramę wsi Waniewo. Jest to niezbyt duża wieś, której historia sięga XIIIw. o tradycyjnej zabudowie. Z drugiej zaś strony rozciąga się przepiękny widok na Narwiański Park Narodowy.Są to rozległe łąki bagienne pokryte roślinnością turzycową, poprzeplatane zaroślami wierzbowymi. W okresie lęgowym, przy otwartym oknie słychać wyrażnie derkacza, bąka, kropiatkę itp. Częstym widokoie są spacerujące po łąkach żurawie, siedzące na gnieżdzie bociany a czasami można zobaczyć nawet łosia.
 
Sala kominkowa
 
Usytułowana od strony NPN. Spożywając posiłek goście obserwują sielskie widoki: pasącą się krowę, szukającego żab bociana, czy majestatycznie unoszącego się nad bagnami błotniaka stawowego i łąkowego - to u nas norma. Oprócz odgłosów natury nic nie mąci ciszy i spokoju przebywających tu gości. W nieco chłodniejsze dni domowego ciepła dostarcza nam płonący w kominku ogień. Jak niegdyś myśliwi podziwiali swoją zdobycz, tak teraz ornitolodzy dzielą się w ciszy wrażeniami z przeprowadzonych właśnie bezkrwawych łowów w NPN. Wieczorem można wyjść z filiżanką gorącej kawy bezpośrednio z jadalni do ogrodu i posłuchać koncertu świerszczy i rechotu żab.

więcej zdjęć w naszej galerii

 
Kuchnia regionalna
 
W myśl przysłowia "Jak Polak głodny, to zły" zadbaliśmy również o podniebienia naszych gości. Podlasie znane jest z regionalnych potraw. Dbamy o to, aby tradycji stało się zadość i hamburgerom i pizzy mówimy stanowczo NIE. Przygotowujemy natomiast typowo podlaskie potrawy według przepisów przekazywanych skrzętnie od pokoleń przez nasze babcie.

Rowery
 
Miejscowość nasza dzięki znakomitemu położeniu stanowi doskonałą bazę do wypadów rowerowych. W zależności od zainteresowań i czasu jakim dysponujemy, można zwiedzić NPN z jego siedzibą, bądż wybrać się w nieco dalszą wycieczkę do Białowieskiego, czy Biebrzańskiego Parku Narodowego. Dla zainteresowanych historią godny polecenia jest Tykocin z wieloma ciekawymi zabytkami.
 
Imprezy okolicznościowe
 
Można u nas nie tylko podziwiać przyrodę, ale również spotkać się na gruncie towarzyskim, lub edukacyjno- integracyjnym. Niczym nie zmącona cisza sprzyja organizowaniu konferencji i spotkań naukowych. Praca w takich warunkach, to czysta przyjemność powiązana z relaksem i odpoczynkiem. Dla tych, którzy nie lubią bałaganu w domu, a chcą spotkać się w większym rodzinnym gronie organizujemy spotkania rodzinne z okazji Świąt Wielkanocnych, Bożego Narodzenia, Sylwestra itp.
 
Ognisko
 
Obok pensjonatu znajduje się rozległy ogród z miejscem przeznaczonym na ognisko. Można tu również spokojnie posiedzieć, czy pograć w bambingtona, czy piłkę.

więcej zdjęć w naszej galerii

 

ZAPRASZAMY!

Mapa Polski - Waniewo, woj. podlaskie, powiat wysokomazowiecki


BIEBRZA i NAREW
: powrĂłt :
©2009 Leśniczówka Biebrzańska, Biebrzański Park Narodowy, www.biebrza-narew.pl
Projekt, wykonanie, hosting: AdamITS.com
statystyka Katalog Firm DirectoryPL.com