BIEBRZA i NAREW


BIEBRZA i NAREW

BIEBRZA i NAREW

: powrót :
BIEBRZA i NAREW
NASZA OFERTA > : PensjonatPrzejażdżki łodziąSpływy kajakoweSzlaki roweroweSzlaki piesze :
BIEBRZA i NAREW
NASZA OFERTA - Przejażdżki łodzią "pychówką"


Łodzie "pychówki" pierwotnie używane były do transportu siana i łowienia ryb. Na początku wykonywano je z jednego pnia drzewa metodą wypalania. Obecnie łodzie robione są z desek sosnowych i wykorzystywane są do celów turystyczno-rekreacyjnych.

więcej zdjęć w naszej galerii

Dolina Narwi w okolicy Waniewa osiąga szerokość do 3 km. i stanowi jedyny w swoim rodzaju krajobraz o niepowtarzalnym pięknie. To stworzona przez naturę "wodna Arkadia" dolina górnej Narwi, zwana też polską Amazonią, bądż polską deltą Dunaju. Nigdzie więcej w środkowej Europie nie znajdziesz rzeki, która rozlewa się w dziesiątki odnóg pokrywających tak szeroką dolinę. Pływanie po takim wodnym labiryncie w okolicach Waniewa stanowi niecodzienną atrakcję. Łódż przeciska się przez wodne kanały między szuwarami, zaroślami wierzby i olszyn, to znów wpływa na otwarte, zarastające jeziorka.

więcej zdjęć w naszej galerii


Niezwykły klimat potęguje śpiew ptaków, które gnieżdżą się tu w wielkiej rozmaitości i zagęszczeniu, oraz bogactwo flory bagiennej tworzącej wielobarwne, kwitnące dywany. Sieć koryt rzecznych w pobliżu Waniewa jest tak rozgałęziona, że można pływać po nich pod opieką miejscowego przewodnika nawet cały dzień, nigdy nie wracając do tej samej odnogi. Najciekawsze są przejażdżki póżnym popołudniem i wieczorem- to okres największej aktywności ptactwa wodnego. Można także zaobserwować bobra, czy wydrę.

więcej zdjęć w naszej galerii

BIEBRZA i NAREW
: powrĂłt :
©2009 Leśniczówka Biebrzańska, Biebrzański Park Narodowy, www.biebrza-narew.pl
Projekt, wykonanie, hosting: AdamITS.com
statystyka Katalog Firm DirectoryPL.com